PILÍŘE_VÝSTAVA OBRAZŮ MARTINA ODLASE V PRAZE

4.7.2022 | Kreativci, Kultura, Umění

MALÍŘ MARTIN ODLAS VYSTAVUJE SVÉ OBRAZY V NÁDHERNÝCH PROSTORÁCH SLADKÉ DÍLNY V PRAZE.

Pozvánka na výstavu

První samostatná výstava Martina Odlase se jmenuje PILÍŘE a představuje přechod od geometrické abstrakce ke znázornění konkrétních motivů.

Základním životním pilířem Martinova života je rodina. Silné vazby k rodičům, prarodičům a bratrům formovaly jeho životní priority. Dnes je on sám základním pilířem své ženě a dětem a tato pouta se neodmyslitelně propisují do jeho tvůrčího procesu.

Na cestě za vlastním stylem vyzkoušel graffiti, typografii a portréty. Pohrával si s formou, skládal geometrické obrazce do různých kompozic. Počátky abstraktní malby můžeme vidět na obraze Antracit a růže. 

Antracit a růže - detail

Postupně přešel od čisté abstrakce, kterou nyní používá jako základ většiny svých maleb, ke konkrétním prvkům. Vznikly tak například obrazy Motýl nebo Puzzle.

Motýl

Současná tvorba má charakteristické znaky. Zdánlivě nepromyšlené linie barev vyvažují propracované tahy štětcem. Detailnější zkoumání odhaluje krystalickou preciznost a až notorickou posedlost perfekcionismem. Každý tah a odstín má svůj důvod. Není tu prostor pro nahodilost. Absolutním soustředěním a vytržením z reality v průběhu tvůrčího procesu vznikají díla tak nepodobná současné mainstreamové abstraktní malbě. 

Puzzle – detail

Pilíře, které určují umělecké směřování autora, mají i charakter zatím nesplněných cílů. Patrné je to na obraze Volnost, kde autor vyjadřuje touhu věnovat se malbě naplno.

Volnost – detail

Pokud bude Martin Odlas pokračovat s takovou vášní a urputností jako doposud, můžeme se těšit na zajímavý vývoj tohoto svérázného malíře. 

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *